Instruktor 2

Instruktor 2 to nośnik z materiałami instruktażowymi opisującymi zastosowania edycyjne na obrazie. Jest to obszerny e-book zawierający 50 tutoriali PDF, dzięki którym nauczysz się obróbki fotografii w programie Adobe Photoshop. Zawartość można wykorzystać na wszystkich wersjach Photoshopa zaczynając od 7 wzwyż. Nośnik zawiera kilka materiałów opisujących funkcje, jakie doszły w nowych wersjach programu. Wszystko opisane zrozumiałym językiem i zobrazowane maksymalną ilością zrzutów ekranu. Polecenia programu są napisane w języku polskim i angielskim. Niezależnie od posiadanej wersji językowej można w przejrzysty sposób wykonać materiał znajdujący się na nośniku. Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem Photoshopa, nie przejmuj się. Wraz z zakupem otrzymujesz bezpłatną, bezterminową pomoc techniczną do zawartości produktu. Instruktor 2 to kontynuacja bestsellerowej CD Instruktor 1. Nośnik zawiera część odświeżonych materiałów z pierwszej wersji i nowe tutoriale instruktażowe przedstawiające edycję zdjęć w Adobe Photoshop.
Dzięki uprzejmości Adobe Systems, jako dodatek na nośniku, został zamieszczony program Adobe Photoshop w pełnej wersji 30-sto dniowej tzw. Trial. Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego Photoshopa możesz zainstalować w systemie wersję testową, celem zapoznania się z aplikacją.

CD dostępne w cenie 25 zł. Dokonaj zakupu klikając poniższy baner. Po zrealizowaniu zamówienia otrzymasz link do pobrania zawartości z serwera wraz z licencją do komercyjnego wykorzystania. Zamówienie możesz złożyć również na adres cherub@op.pl.

Zawartość CD

50 tutoriali instruktażowych PDF.
Dokumenty składowe do wykonania ćwiczeń (w wybranych materiałach).

Opis tutoriali

Anielska grafika to tutorial instruktażowy opisujący przemianę zdjęcia w anielską grafikę. Głównym jego zastosowaniem jest stworzenie skrzydeł wykorzystując fragmenty innych zdjęć np. ptaków. W dalszym etapie procesu edycyjnego zostało opisane kolorowanie wykonanej grafiki.

Black & White to tutorial instruktażowy opisujący polecenie, jakie doszło od wersji Photoshop CS3 o nazwie Czarny i Biały (Black & White). Pomimo swojej prostej nazwy zawiera ono wiele dostępnych opcji programu w uzyskaniu obrazu w skali szarości i dodatkowo obrazów bichromatycznych. Jego zastosowanie jest zbliżone do znanego już ze starszych wersji programu, polecenia Mieszanie Kanałów (Channel Mixer). Najważniejszym zastosowaniem jest wpływ na wybrany kanał koloru i możliwość jego edycji niezależnie od pozostałych.

Cross processing to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod zmian kolorystycznych fotografii. Crossowanie jest to proces fotograficzny uzyskiwany w tradycyjnej fotografii za pomocą mieszania chemikaliów. Wykorzystując Photoshopa możemy taki efekt uzyskać manipulując na każdym z barwnych kanałów. W przykładzie dodatkowym zastosowaniem jest wpływ na nasycenie barw czego efektem jest charakterystyczny chłodny klimat obrazu.

Cyfrowy filtr IR to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod uzyskania imitacji zdjęcia wykonanego z filtrem w podczerwieni. Piękne obrazy z białymi obłokami na ciemnym niebie i jasnej poświacie drzew wyglądających jak oszronione. Do wykonania takiego zdjęcia potrzebny jest odpowiedni aparat i filtr na obiektyw. Tutorial przedstawia jedną z metod uzyskania podobnych obrazów bez użycia sprzętu fotograficznego.

Cyfrowy szkic to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod przemiany fotografii, stylizując ją na formę kolorowego szkicu. W materiale zostały wykorzystane między innymi filtry Photoshopa wraz z grafikami tekstur.

Dark Angel to tutorial instruktażowy przedstawiający wykonanie postaci fantasy o charakterze upadłego anioła. Jako motyw główny została wykorzystana postać z reprodukcji starego, religijnego obrazu. Do stworzenia grafiki zostały wykorzystanie elementy innych fotografii. W końcowym etapie została wykorzystana niekonwencjonalna końcówka pędzla imitująca teksturę.

Demon woman to tutorial instruktażowy opisujący rekonstrukcję portretu, stylizując go na mroczny, trumienny obraz. Zastosowania edycyjne nie są skomplikowane jednak wymagają monotonnej pracy na wielu warstwach. W materiale zostały wykorzystane fragmenty kilku fotografii, stosując skalowania i zmiany tonacji.

Diabelski fotomontaż to tutorial instruktażowy opisujący wykonanie grafiki w stylu Horroru, ze zdjęcia dziewczynki. W tym przypadku Photoshop został użyty do zastosowań destrukcyjnych na obrazie. Twarz została zmodyfikowana wykorzystując kilka fragmentów innych fotografii.

Dom to tutorial instruktażowy opisujący edycję barw i krawędzi obiektu. W materiale został przedstawiony sposób edycji obrazu z uwzględnieniem jego zmiany kolorystycznej oraz podkreśleniem głównego motywu fotografii.

Edycja fotografów to tutorial instruktażowy opisujący edycję zdjęć wstawianych do cyfrowych fotografów. Fotografy to podkłady graficzne stylizowane na stare zniszczone fotografie. Wstawiając do fotografów współczesne zdjęcie cyfrowe uzyskujemy ciekawy efekt graficzny imitujący fotografię wykonaną kilkaset lat wcześniej. Materiał pochodzi z bestsellerowej CD Fotografy 1, jaką można kupić w Photoshop Sklep.

Edycja pędzli to materiał instruktażowy opisujący zastosowania pędzli Photoshopa. Paczka zawiera tutorial PDF, pędzel Photoshopa ABR i grafikę do definiowania pędzli. W materiale zostały poruszone tematy takie jak: Instalacja pędzli, Tworzenie pędzli, Zapisywanie grupy pędzli, Zmiana rozmiarów końcówki pędzla i Zmiana rozmiarów grafiki pędzla.

Edycja pojazdu to tutorial instruktażowy opisujący przemianę fotografii auta. W materiale zostały utworzone blaski lamp i wykonana zmiana kolorystyczna barw. Dodatkowo w końcowym etapie został wykorzystany jeden z dokumentów imitujący starą fotografię.

Efekt filtrów połówkowych to tutorial instruktażowy opisujący uzyskanie efektu na fotografii. Fotografia umożliwia nam skorzystanie z wielu filtrów zakładanych na obiektyw, dzięki którym uzyskujemy ciekawe efekty barwne na zdjęciach. W materiale została przedstawiona metoda uzyskania efektu filtrów połówkowych, na obrazie edytowanym w Photoshopie.

Efekt Rarindra Prakarsa to tutorial instruktażowy opisujący przemianę fotografii. Jest wiele prób imitacji fotografii wykonanych przez Rarindra Prakarsa. Fotografie tego autora charakteryzują się bajkowym klimatem o miękkim i ciepłym nasyceniu barw. Materiał przedstawia metodę pozwalającą zbliżyć się edycyjnie do fotografii wspomnianego autora.

Fotodesign 01 to tutorial instruktażowy opisujący zmianę charakterystyki zdjęcia portretowego. Efektem jest styl widywany dawniej w zakładach fotograficznych. Bezbarwny o miękkich rozmazanych krawędziach nadający ciekawy klimat zdjęciom ślubnym lub komunijnym.

Fotodesign 02 to tutorial instruktażowy opisujący zmianę charakterystyki zdjęcia krajobrazowego. Efektem jest styl imitujący wykonanie grafiki narzędziami malarskimi.

Fotodesign 03 to tutorial instruktażowy opisujący przemianę zdjęcia. Jak wskazuje nazwa składająca się z dwóch członów wyrazu „foto” i „design” mamy do czynienia z fotografią i designem, czyli poddaniem edycji pliku źródłowego zmieniając jego wygląd i pierwotne parametry. Materiał opisuje zagadnienie fotodesignu fotografii. W materiale zostały zastosowane między innymi zmiany w tonacji barw i tła zmieniając charakterystykę fotografii.

Hard Rock Woman to tutorial instruktażowy opisujący wykonanie rockowej kompozycji składającej się z kilku fotografii. W pierwszym etapie zostały dopasowane do siebie trzy główne elementy, jakimi są kobieta, gitara i wzmacniacz. W dalszym etapie zostały zastosowane tatuaże i stylizacja gitary.

High Key to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod uzyskania imitacji zdjęcia w tonacji tzw. wysokiego klucza. Uzyskanie efektu High Key tradycyjną metodą fotograficzną wymaga od nas dużego profesjonalizmu i doświadczenia. O ile musimy się znać na zmianach w ekspozycji, używaniu fleszy wypełniających lub szukaniu miejsc z jak najmniejszą ilością cienia o tyle w Photoshopie wystarczy kilka prostych kroków edycyjnych.

Imitacje graficzne szkicu to tutorial instruktażowy opisujący przemianę zdjęcia na formę imitującą szkic.

Kolaż komunijny to tutorial instruktażowy opisujący kolaż dwóch zdjęć komunijnych wraz z edycją tła i wykorzystaniem stylizowanego wzoru.

Kolaż wakacyjny to tutorial instruktażowy opisujący połączenie trzech fotografii. Podczas procesu edycyjnego zostały zastosowane między innymi warstwy dopasowania oraz zmiany trybów mieszania.

Kolorowanie bezbarwnej fotografii to tutorial instruktażowy opisujący kolorowanie i retusz fotografii w skali szarości.

Korekta ekspozycji to tutorial instruktażowy opisujący korektę świateł, światłocienia, ekspozycji źle doświetlonej fotografii.

Korekta fotografii to tutorial instruktażowy opisujący kilka podstawowych kroków, które należy wykonać przy korekcie fotografii portretowej. Oświetlenie, retusz twarzy, usunięcie zbędnych elementów.

Łączymy pokolenia to tutorial instruktażowy opisujący fotomontaż dwóch fotografii. Na pewno każdy z nas posiada wiele fotografii z dzieciństwa i takie robił własnym dzieciom. Wykorzystując zdjęcia możemy wykonać ciekawy tematycznie fotomontaż, łącząc dwa pokolenia na jednym obrazie. Materiał opisuje połączenie postaci ojca z fotografii wykonanej w 1974 roku z postacią córki, której fotografia została wykonana w 2000 roku. Takim sposobem na jednym obrazie znajdą się dwa pokolenia, ojciec z córką w tym samym wieku.

Maski odcinania to tutorial instruktażowy opisujący metodę tworzenia ramek maską odcinania. Efekt charakteryzuje się poszarpanymi krawędziami nie ingerując jednocześnie w obszar wstawionej fotografii.

Noc to tutorial instruktażowy opisujący odwracanie charakterystyki fotografii. Efektem jest uzyskanie fotografii nocnej wykorzystując w tym celu zdjęcie wykonane w dzień.

Obrazy dwutonowe to tutorial instruktażowy opisujący konwersję kolorowego zdjęcia na dwubarwną fotografię.

Obrazy tri i kwadrochromatyczne to tutorial instruktażowy opisujący przemianę zdjęcia w obraz trichromatyczny i kwadrochromatyczny. Trichromia to obraz w skali szarości składający się z trzech a w kwadrochromii z czterech barw, w którym głównym kolorem jest kolor czarny. Kolejne barwy ustalamy wedle własnych potrzeb.

Obrazy w skali szarości to tutorial instruktażowy opisujący metody uzyskania fotografii czarno białej poddając transpozycji kolorowe zdjęcie cyfrowe.

Odbicie na tafli wody to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod korekty fotografii krajobrazowej. Porada dotyczy tworzenia odbicia brzegu na tafli wody, które nie zawsze uda się uzyskać wykonując fotografię krajobrazową w naturalnych warunkach.

Oświetlanie portretu to tutorial instruktażowy opisujący edycję zdjęcia portretowego nadając jemu niepowtarzalny klimat oświetlenia.

Pastelowy portret to tutorial instruktażowy opisujący przemianę zdjęcia portretowego. W Photoshopie mamy dużą grupę narzędzi malarskich. Odpowiednio modyfikując końcówki pędzli otrzymujemy duże możliwości malowania portretów. Nie każdy jest jednak na tyle uzdolniony aby utworzyć taki portret od podstaw. W takim przypadku z pomocą przychodzą filtry dostępne w grupie Artystyczne (Artistic). W materiale została przedstawiona jedna z metod edycyjnych, dzięki której uzyskujemy bardzo plastyczny wygląd edytowanej fotografii.

Photoshopping to tutorial instruktażowy opisujący wykonanie fotomontażu z gatunku photoshoppingu. W tym przypadku została wmontowana postać dziewczynki w znany wszystkim obraz Leonardo da Vinci.

Portret nieformalny to tutorial instruktażowy opisujący edycję fotografii o słabej jakości technicznej. Portretem nieformalnym nazywamy wykonanie fotografii z znienacka. Portretem takim staramy się uwiecznić emocjonalną chwilę życia.

Precyzja edycji czyli zastosowanie narzędzi z grupy Pióro (Pen Tool) to tutorial instruktażowy opisujący zastosowanie narzędzi do tworzenia ścieżek i precyzyjnej selekcji.

Precyzyjne zaznaczenie to tutorial instruktażowy przedstawiający jedną z metod selekcji obrazów za pomocą narzędzia Szybkie zaznaczenie (Quick Selection Tool), które doszło od wersji Photoshop CS3.

Przenikanie gradientowe i zapis na potrzeby internetu to tutorial instruktażowy opisujący zastosowanie przenikania gradientowego dwóch fotografii, tworząc dokument reklamowy na potrzeby internetu.

Przenikanie obrazów to tutorial instruktażowy opisujący dwie metody tworzenia przenikania między fotografiami. Opisane metody odnoszą się do przenikania gradientowego oraz przenikania z wykorzystaniem trybu Dodaj (Add).

Redukcja szumów to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod usuwania szumów z fotografii wykonanych przy dużej wartości ISO, wraz z poprawieniem wyrazistości sfotografowanego obiektu.

Relief to tutorial instruktażowy opisujący tworzenie grafiki z wykorzystaniem techniki fotomontażu i teksturowania warstw.

Retro to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod na stosowanie końcówek pędzli w celu uzyskania zabrudzeń i zniszczeń na obrazie.

Retro z wykorzystaniem Mapy gradientu to tutorial instruktażowy opisujący zmianę barwną fotografii.

Retusz cery to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod retuszu skóry.

Retusz starej fotografii to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod poprawy i kolorowania starej, zniszczonej fotografii.

Road to heaven to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod współpracy Lightroom i Photoshop.
Na bazie niezbyt ciekawej kolorystycznie fotografii zostały wykorzystane dwa wspomniane programy, uzupełniając ich możliwości między sobą.

Skalowanie z uwzględnieniem zawartości to tutorial instruktażowy opisujący wykorzystanie jednej z funkcji, która doszła od wersji Photoshop CS4. Dotyczy ona skalowania obrazów z inteligentnym zachowaniem głównego motywu fotografii.

Skrypt – Procesor obrazka to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod wykorzystania skryptu, ułatwiającego pracę w Adobe Photoshop.

Stylizacja portretu to tutorial przedstawiający edycję fotografii portretowej z wykorzystaniem filtrów grupy Artystyczne (Artistic), filtru Efekty świetlne (Lighting Effects) i wykorzystanie ramki cyfrowej.