Photoshop Lightroom mobile

dnia

Adobe przypomniało sobie o Androidzie. Lightroom mobile trafia do Google Play.

Adobe bardzo długo traktował Androida po macoszemu. Główną platformą dla nowych aplikacji mobilnych był iOS. Ostatnio jednak uległo to zmianie. Kolejne, zwłaszcza te bardziej rozbudowane aplikacje trafiają do Google Play. Najnowszą z nich jest Adobe Photoshop Lightroom mobile.

Aplikacja, choć dostępna jest za darmo, wymaga aktywnej subskrypcji Creative Cloud. Jej opłacanie tylko dla wersji mobilnej mija się z celem, jednak jeżeli ktoś już posiada konto w tej chmurze, Adobe Photoshop Lightroom mobile stanie się przydatnym uzupełnieniem pakietu. Przy pierwszym logowaniu otrzymujemy darmowe 30 dni na testy.

Rozczarowujące jest dostarczenie wersji jedynie na smartfony. Aplikacja nie posiada interfejsu dostosowanego do większych ekranów, dodatkowo jest prawie idealną kopią Adobe Photoshop Lightroom mobile znanego z iPhone’a. Jednak dla iOS dostępna jest też bardziej rozbudowana, tabletowa edycja. Prace nad jej przeniesieniem na Androida trwają, jednak nie znamy dokładnej daty premiery.

    

Wersja mobilna sprawdza się przede wszystkim jako uzupełnienie desktopowego pakietu. Dzięki integracji z Creative Cloud zmiany wprowadzane na jednym urządzeniu są po chwili widoczne na pozostałych. Adobe Photoshop Lightroom mobile pozwala automatycznie importować zdjęcia z naszego smartfonu, a także zapewnia nam dostęp do materiałów zgromadzonych w chmurze. Ważną rolę w nawigacji po programie odgrywają gesty. Przy pierwszym starcie aplikacja przybliży nam ich zastosowanie.

źródło: dobreprogramy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s