Adobe Creative Cloud mobilny jak nigdy wcześniej

Właśnie trwa konferencja Adobe MAX 2014, podczas której zaprezentowane zostało nowe wydanie oprogramowania Creative Cloud. Większość nowości można przetestować już dziś – wystarczy tylko zaktualizować oprogramowanie na swoich komputerach. Najwięcej zabawy czeka jednak na osoby, które tworzą na iPadach.

Aplikacje mobilne spokrewnione z Photoshopem również została rozbudowana. Przede wszystkim Photoshop Mix, przeznaczony do wycinania obiektów ze zdjęć do późniejszego wykorzystania, jest teraz dostępny zarówno dla iPhone’a, jak i iPada. Photoshop Sketch został wyposażony w nowe pędzle i możliwość zapisywania prac w formacie PSD, co pozwala na dalszą edycję w Photoshopie CC.

W zupełnie nowej odsłonie powrócić Adobe Kuler – Aplikacja, która pozwala na urządzeniach mobilnych z jabłkiem przechwytywać barwy i tworzyć własne palety na podstawie inspirujących zdjęć, nazywa się teraz Adobe Color CC. Adobe Shape CC pozwala błyskawicznie tworzyć kształty wektorowe i zapisać je na dysku Creative Cloud, Brush CC zaś pozwala w każdej chwili tworzyć własne pędzle dla Photoshopa CC – również na podstawie zdjęć.

W oprogramowaniu CC również pojawiło się sporo nowości, ale już nie tak spektakularnych. Photoshop CC lepiej obsługuje dotyk na Windows 8, powinien działać nieco szybciej i dorobił się nowych możliwości związanych z drukowaniem 3D.

Jako że nowości jest bardzo dużo i pojawiają się w zaskakującym tempie, firma Adobe zebrała zespół nauczycieli, którzy będą wspierać użytkowników oprogramowania Creative Cloud. Na nowej stronie pomocy można znaleźć sporo materiałów instruktażowych, które pomogą nadążyć za zmianami, a nowych użytkowników łagodnie wprowadzą w nowe środowisko pracy.

źródło: dobreprogramy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s