Narzędzia filtra Liquify

dnia

Dostęp do filtra Deformacja (Liquify) mamy z pozycji menu Filtr (Filter). Po jego uruchomieniu otrzymamy spore okno dialogowe, w którym po lewej stronie znajduje się grupa narzędzi pozwalających na edycję obrazu widocznego w oknie podglądu. Prawa strona okna dialogowego Deformacja (Liquify) zawiera wartości ustawień aktualnie wybranego narzędzia.

Wykrzywianie do przodu (Forward Warp Tool). Za pomocą tego narzędzia mamy możliwość zmiany punktów siatki odpowiadającej za zniekształcenie edytowanego obrazu, pchając je w kierunku poruszania kursorem myszki.

Rekonstrukcja (Reconstruct Tool). Narzędzie to pozwala na przywrócenie stanu obrazu z przed zastosowania dowolnego zniekształcenia.

Wirówka zgodnie z ruchem wskazówek zegara (Twirl Clockwise Tool). Za pomocą tego narzędzia mamy możliwość dokonania obrócenia pikseli znajdujących się pod kursorem myszki w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Chcąc uzyskać ruch odwrotny należy przytrzymać klawisz Alt.

Marszczenie (Pucker Tool). Pozwala na przemieszczanie pikseli obrazu ku środkowi kursora, odchudzając elementy obrazu.

Wybrzuszenie (Bloat Tool). Pozwala na wypychanie pikseli znajdujących się pod kursorem, pogrubiając elementy obrazu.

Wypychanie w lewo (Push Left Tool). Przeciągając myszką to narzędzie po obrazie, uzyskamy przesunięcie pikseli w kierunku prostopadłym do przeciągnięcia kursorem. Chcąc odwrócić kierunek przesunięcia pikseli należy przytrzymać klawisz Alt.

Lustro (Mirror Tool). Za pomocą tego narzędzia mamy możliwość tworzenia zniekształconych odbić lustrzanych. Tworząc przesunięcie myszką Photoshop dokonuje kopiowania pikseli z obszaru prostopadłego kierunku przesuwania kursora.

Turbulencja (Turbulence Tool). Za pomocą tego narzędzia uzyskujemy podobny efekt jak podczas użycia Wykrzywianie do przodu (Forward Warp Tool), jednak w tym przypadku piksele są przesuwane losowo w wybranych kierunkach.

Maska zamrożenia (Freeze Mask Tool). Narzędzie to pozwala na ochronę wybranych fragmentów obrazu przed zniekształceniami. W tym celu należy dokonać ich zaznaczenia i zastosować dowolne inne narzędzie.

Maska rozmrożenia (Thaw Mask Tool). Narzędzie pozwala na zmianę zamrożonych fragmentów obrazu lub całkowite ich rozmrożenie w celu zastosowania narzędzi edycyjnych.

Rączka (Hand Tool). Przesuwa zawartość okna podglądu uzyskując dostęp do innego fragmentu obrazka.

Lupka (Zoom Tool). Powiększa obrazek. Przytrzymując wciśnięty klawisz Alt uzyskamy pomniejszenie obrazu.

Prawa strona okna dialogowego zawiera wartości ustawień dla narzędzi. Głównymi parametrami w zastosowaniu są:

Rozmiar pędzla (Brush Size) pozwalający na ustalenie szerokości stosowanego narzędzia.

Gęstość pędzla (Brush Density) określający moc wtapiania krawędzi kursora podczas dokonywania zniekształceń.

Nacisk pędzla (Brush Pressure) pozwalający na kontrolę nacisku narzędzia na edytowany obraz.

Współczynnik pędzla (Brush Rate) dostępny przy wybranych narzędziach, pozwala na kontrolę siły działania narzędzia przy przytrzymanym nieruchomo kursorze.

Narzędzia filtra Liquify (Photoshop CS)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s