Wypełnianie selekcji

dnia

Jednym z efektów wypełnienia selekcji jest uzyskanie jednobarwnego obiektu. Taki efekt często jest wykorzystywany w tworzeniu logo. Aby go wykonać należy dokładnie wyselekcjonować obiekt z fotografii. W zależności od posiadanego zdjęcia użyjemy różnego narzędzia selekcji. Przy fotografiach z jednolitym tłem i prostych krawędziach obiektu możemy wyselekcjonować go jednym z narzędzi znajdujących się w grupie Lasso (Lasso Tool). Jeżeli obiekt posiada nieregularne krawędzie, skomplikowane kolorystycznie tło itp. do selekcji należy użyć narzędzia Pióro (Penn Tool).
Po wykonaniu selekcji obiektu klikamy na nim prawym klawiszem myszki i z rozwiniętego menu wybieramy Warstwa przez wycinanie (Layer via Cut).
Tym poleceniem oddzielimy obiekt od tła. Ponownie klikamy prawym klawiszem myszki na wydzielonym obiekcie i wybieramy z menu Wczytaj zaznaczenie (Load Selection). Akceptujemy OK w wyświetlonym oknie dialogowym.
Po tym poleceniu obiekt będzie posiadał widoczną wokół jego krawędzi selekcję. Wybieramy z menu Edycja>Wypełnij (Edit>Fill). W wyświetlonym oknie dialogowym, w polu Użyj (Use) wskazujemy Kolor (Color).
Po tym poleceniu otworzymy okno dialogowe z próbnikiem barw. Wskazujemy dowolny kolor, jakim chcemy wypełnić obiekt. Akceptujemy OK i ponownie OK w oknie dialogowym Wypełnij (Fill). Pozbywamy się selekcji wybierając z menu Zaznacz>Usuń zaznaczenie (Select>Deselect). Przechodzimy do palety Warstwy (Layers). Usuwamy warstwę tła pozostawiając na dokumencie wypełniony kolorem wyselekcjonowany obiekt.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s