Współużytkowanie próbek

dnia

Photoshop daje możliwość tworzenia własnych próbek kolorów, jak i możliwość użycia ich w innych aplikacjach, takich jak Adobe Illustrator czy Adobe InDesign.
Aby wykorzystać gamę barw Photoshopa w innym programie, przechodzimy do palety Próbki (Swatches) programu Adobe Photoshop. Rozwijamy menu palety za pomocą ikony dostępnej w jej prawym górnym rogu. Wybieramy grupę próbek kolorów na przykład PANTONE pastel, którą chcemy użyć w innych aplikacjach. Akceptujemy OK w wyświetlonym oknie dialogowym z pytaniem czy chcemy zamienić istniejące próbki.
Jeżeli chcemy dodać do grupy własną próbkę koloru należy ustalić ją na pasku narzędziowym tak, jak podczas ustalania koloru dla dowolnego narzędzia a następnie wybrać z menu palety Próbki (Swatches) polecenie Nowa próbka (New Swatch), celem dodania jej do palety.
Tak przygotowaną paletę próbek zapisujemy w dowolnym katalogu na dysku komputera. W tym celu wybieramy z menu palety Zapisz próbki do udostępnienia (Save Swatches for Exchange). W wyświetlonym oknie dialogowym nadajemy własną, dowolną nazwę i akceptujemy Zapisz.
Uruchamiamy Adobe Illustrator. Przechodzimy do palety Próbki (Swatches). Rozwijamy menu palety i wybieramy kolejno Otwórz bibliotekę próbek>Inna biblioteka. Wskazujemy zapisaną wcześniej na dysku grupę próbek i akceptujemy Otwórz.
Tym sposobem uzyskaliśmy w Adobe Illustrator paletę z próbkami kolorów używanymi w Photoshopie.
To samo wykonujemy w programie Adobe InDesign rozwijając menu palety Próbki (Swatches) i wybierając polecenie Wczytaj próbki (Load Swatches).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s