Warstwa wynikowa

dnia

Podczas procesu edycyjnego złożonego z dużej ilości warstw na dokumencie, może zajść potrzeba tworzenia grup, powielania i ich scalania. Chcąc scalić dwie lub więcej warstw, jednocześnie zachowując je na dokumencie niescalone, należy wykonać warstwę wynikową. W tym celu należy wskazać je na palecie Warstwy (Layers) i wykonać odpowiednie polecenie programu.
Za pomocą klawisza Ctrl dokonujemy zaznaczenia wybranych warstw. Wybieramy z menu Warstwa>Spłaszcz połączone (Layer>Merge Visible), zanim jednak wykonamy to polecenie należy trzymając wciśnięty lewy klawisz myszki na poleceniu Spłaszcz połączone (Layer>Merge Visible) przytrzymać również klawisz Alt, po czym puścić klawisz myszki.
Po tym poleceniu na palecie Warstwy (Layers) uzyskamy nową warstwę. Jest to warstwa zawierająca sklonowane wszystkie wcześniej zaznaczone warstwy. Przyjmuje nazwę najwyżej położonej z zaznaczonych warstw i dodatkowo zawiera opis merged (połączone, scalone). Tak wykonaną warstwę w łatwy sposób można przenieść i wykorzystać na innym dokumencie roboczym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s