Rozszerzanie zaznaczenia

dnia

W nowych wersjach Photoshopa w menu Zaznacz (Select) doszło nowe polecenie o nazwie Podobne (Similar). Za jego pomocą możemy rozszerzyć zaznaczenie tego samego koloru znajdującego się na edytowanym dokumencie.
Jego zastosowanie polega na wykorzystaniu parametru Tolerancja (Tolerance) dostępnego na pasku opcji, przy aktywnym narzędziu Różdżka (Magic Wand Tool).
W przypadku użycia polecenia Podobne (Similar) zakres tolerancji wybranego koloru jest obliczany dla całego obszaru edytowanego dokumentu.
Aby to zobrazować otwórz dowolną fotografię, która zawiera dowolny kolor oddzielony innymi barwami. Może to być na przykład zdjęcie krajobrazowe zawierające na obszarze nieba inne obiekty takie jak drzewa itp.
Wybierz narzędzie Różdżka (Magic Wand Tool) i kliknij w obszar niebieskiego nieba. Fragmenty nieba widoczne między gałęziami drzew nie zostaną zaznaczone.
Wybierz z menu polecenie Zaznacz>Podobne (Select>Similar).
Po tym poleceniu wskazany wcześniej niebieski kolor nieba zostanie obliczony w oparciu o ustaloną na pasku opcji wartość parametru Tolerancja (Tolerance). Efektem będzie zaznaczenie pozostałych obszarów nieba o kolorze niebieskim.
Tak działa polecenie Podobne (Sililar). Zaznacza ono dowolne fragmenty koloru obrazu, mieszczące się w wyznaczonej tolerancji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s