Formaty dużych dokumentów

dnia

W programie Photoshop możemy wykonać i zapisać dokumenty o maksymalnym rozmiarze 300000 pikseli dłuższego boku. Program udostępnia trzy formaty obsługujące tak duże pliki (PSB, RAW, TIFF).

Głównym jest stworzony do tego typu zastosowań format PSB (Large Document Format).
Idealny do zapisu dużych zbiorów przetwarzanych w Photoshopie, zachowujący wszystkie funkcje programu. Format obsługiwany od wersji PhotoshopCS.

Format RAW (Photoshop Raw) to format dający możliwość zapisu dużych plików, jednak nie obsługujący warstw Photoshopa i zapisujący jedynie spłaszczone dokumenty. Nadaje się do przenoszenia obrazów między różnymi aplikacjami i platformami komputerowymi. Photoshop Raw nie ma nic wspólnego ze znanym formatem aparatów cyfrowych Camera Raw.

Format TIFF (Tagged-Image File Format) to format dający możliwość zapisu dużych plików, jednak tylko do ciężaru 4 GB od wersji Photoshop CS i 2 GB w starszych wersjach programu. Nie obsługuje większych plików. Nadaje się do przenoszenia obrazów między różnymi aplikacjami i platformami komputerowymi. Obsługiwany przez wszystkie programy graficzne i aplikacje DTP.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s